Skip to content

Magazyn architektoniczny : Główny plan Qingdao / HAO + Archiland

5 miesięcy ago

491 words

Dzięki uprzejmości HAO + Archiland Projekt planu głównego Qingdao, opracowany przez biuro HAO / Holm Architecture Office + Archiland, ma na celu dalszy rozwój i rozbudowę istniejących elementów miasta.
Usytuowany w mieście Qingdao i dogodnie zlokalizowany pięć minut od lotniska, strona podzielona jest na trzy główne obszary.
Aby to wykorzystać, projekt zaczyna się od zatopionej ścieżki kulturowej, która prowadzi gości przez całe programowe doświadczenie nowego planu generalnego.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Oprócz słynnego piwa Tsingtao, miasto Qingdao od dawna jest kluczowym celem turystyczno-produkcyjnym w północnych Chinach.
Bogata mieszanka zabytkowych budynków sprawia, że jest to wymarzone miejsce do filmowania, a bliskość najlepszych plaż w północnych Chinach przyciąga miliony turystów każdego roku i pomogła w pomyślnej próbie zorganizowania olimpijskich zawodów żeglarskich w 2008 roku.
Dzięki uprzejmości HAO + Archiland Strona podzielona jest na trzy główne obszary oddzielone istniejącymi drogami.
Witryna A jest zdefiniowana jako nowe centrum kulturalne z witrynami B & C składającymi się z programu mieszanego użytku domowego.
Główny dostęp do nowej Ścieżki Kultury znajduje się w północno-zachodniej części strony i jest zakotwiczony przez nowy pięciogwiazdkowy hotel.
Kilka dodatkowych punktów wejścia na ścieżkę kulturalną jest ustalonych w całym miejscu są wyznaczone przez kluczowe budynki, które definiują doświadczenie w pobliżu okolicy.
Dzięki uprzejmości HAO + Archiland Ścieżka kultury składa się z trzech dziedzińców tworzących możliwości dla elastycznych obiektów na wolnym powietrzu, zapewniając stale zmieniające się doświadczenie dla odwiedzających.
Z poszczególnych dziedzińców można uzyskać bezpośredni dostęp do bogatej oferty ekskluzywnych sklepów, sklepów spożywczych, restauracji, kin i muzeów.
Dzięki uprzejmości HAO + Archiland Sites B & C tworzymy zróżnicowaną miejską mieszankę wysokiej, średniej i niskodochodowej zabudowy w bujnym krajobrazie.
W obszarze mieszkalnym organizowane są programy społeczne i rekreacyjne, takie jak przedszkola i obiekty sportowe, które aktywizują cały obszar i tworzą unikalne doświadczenia sąsiedzkie.
Każda z jednostek mieszkalnych w obiektach B & C znajduje się w celu maksymalnego wykorzystania światła słonecznego i naturalnej wentylacji, pomagając zagwarantować komfortowe warunki życia przyszłym mieszkańcom.
Dzięki uprzejmości HAO + Archiland.
Z centralnym planem Qingdao proponujemy plan z bogatą mieszanką typologii.
Celem jest stworzenie szerokiej gamy różnych doświadczeń dla wszystkich grup dochodowych, wszystkie czerpiące korzyści bezpośrednio z dostępu do nowej ścieżki kulturowej.
-Jens Holm, założyciel HAO / Holm Architecture Office.
model 01 Architekci: Biuro Architektury HAO / Holm + Archiland Lokalizacja: Qingdao, Chiny Współpracownicy: Krag & Berglund, Cowi Beijing Team: Jens Holm (HOA); Morten Holm, Tian Kun, Chen Pu, Adam Chapulski, Camilla Bundgaard, Yuxiaomin, Liulingling (Archiland); Jonas Berglung, Hans Kragh (Kragh & Berglund); Cowi Beijing Program: Movie Studios & Theatres, Office, Residential, Commercial and Museum Typ: Zaproszony Konkurs Rozmiar: 7.500.000 SF / 689.000 m2 Status: Trwa
[podobne: olx bielsko, flegamina baby, domowe stacje uzdatniania wody ]

Powiązane tematy z artykułem: domowe stacje uzdatniania wody flegamina baby olx bielsko