Skip to content

Budownictwo i architektura : Concept Stadium / DCA

3 miesiące ago

541 words

Romain Ghomari Concept Stadium DCA (Design Crew for Architecture) to ćwiczenie refleksji, które jest w stanie zaproponować nieograniczoną odpowiedź, wolną od ekonomicznych lub programowych problemów, w celu zapewnienia przyszłej wizji tego, co może być, ich zdaniem, ideałem stadion rugby.
Dzisiejsze stadiony są kultowymi kształtami odpowiadającymi stawkom reprezentacyjnym, ponieważ przedstawiają wizerunek klubu, miasta, regionu.
Ale paradoksalnie, te formalne myśli dotyczą powłoki i dlatego ustanawiają pojedynczy status stadionu jako autonomicznego obiektu, odłączonego od jego otoczenia.
Ich projekty mają stać się użytecznym obiektem dla miast.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
DCA prowadzi dwie równoległe działania: projekty operacyjne i warsztaty koncepcyjne.
Warsztaty są dla nas okazją do prowadzenia dyskusji i refleksji na różne tematy związane z naszą działalnością.
Jeśli wybór skupiający nasze myślenie na stadionie, na którym znajduje się francuska reprezentacja rugby, zainspirowany jest faktycznym projektem zainicjowanym przez Francuską Federację Rugby, chcemy podkreślić, że nasze podejście nie jest jednak powiązane z FFR.
Romain Ghomari Concept Stadium to nie 95% pustej areny czasu.
To jest przestrzeń publiczna, w której odbywają się imprezy sportowe.
Concept Stadium jest miejscem docelowym poza dni meczowe.
Rozwój podwójnych pochylni może zaoferować miejsca dla wielofunkcyjnych działań, w których odwiedzający mogą poruszać się swobodnie poza wyznaczonymi poletkami (leżąc, siedząc, piknikując, czytając, biegając, grając w piłkę lub badmintona).
Stadion Concept jest bliskim sąsiedztwem, będzie używany codziennie ze szczytami obecności późnym popołudniem, w środy i weekendy.
Choć Stadion to także Park.
Park jest zamieszkany przez małe publiczne obiekty, które będą uczestniczyć w życiu miasta i zwiększać atrakcyjność Stadionu w skali miasta.
Rozwijając się wokół trybun, Park będzie miejscem relaksu oferującym wiele atrakcji sportowych i kulturalnych.
Concept Stadium będzie miejscem spacerów po promenadzie lub gdzieś na ławeczce.
.
Romain Ghomari Tradycyjny rozkład urządzeń pierścieniowych stadionu jest zniekształcony, aby stać się ciągłą rampą, która okrąża trybuny i zapewnia ciągłą ścieżkę przepływu od przedniego do górnego trybuny.
Ta rampa jest traktowana jako park i pogrubiona staje się podwójną rampą, która mieści się na niższych poziomach nadających się do wywoływania wzdłuż galerii dla pieszych, która może pomieścić sklepy lub małe obiekty, na przykład muzeum rugby.
Połączenie między górnym poziomem (ogród) i niższym poziomem (galeria) podwójnej rampy odbywa się przez hojne patio.
Aby dystrybuować i zarządzać przepływami, to urządzenie z podwójną rampą jest podwojone, zatem mamy podwójną rampę na północ i podwójną rampę południową.
.
Romain Ghomari Pośrednie rampy są wstawiane pomiędzy dwiema podwójnymi rampami.
Są one połączone z dostępem do trybun i lokalami handlowymi oraz toaletami dla widzów w dni meczowe.
Aby dystrybuować i zarządzać przepływami, to urządzenie rampy pośredniej jest podwojone, zatem mamy wschodnią rampę pośrednią i zachodnią rampę pośrednią.
.
Romain Ghomari Architekci: DCA (Design Crew for Architecture) Lokalizacja: Francja Partnerzy odpowiedzialni: Nicolas Chausson, Jiaoyang Huang Typ: Program badawczo-rozwojowy: 82.500 miejsc arena wielofunkcyjna Koszt: 610 000 000.
Data: maj 2012 r
[patrz też: jak czytać księgę wieczystą, projekt obory, dywany perskie ]

Powiązane tematy z artykułem: dywany perskie jak czytać księgę wieczystą projekt obory