Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – „Tr s Grande Biblioth Que (Very Big Library)” Wystawa

5 miesięcy ago

238 words

Koncepcyjny rysunek fasady bardzo dużej biblioteki.
1989.
Biuro Architektury Metropolitalnej (OMA) Obecnie, aż do 9 września,.
Tr.
S Grande Biblioth.
Que (Very Big Library).
Wystawa w Canadian Centre for Architecture (CCA) przedstawia materiały wyprodukowane przez OMA, w odpowiedzi na międzynarodowy konkurs zainicjowany przez ówczesnego prezydenta Francji, Francois Mitterranda, w 1989 roku w celu zaprojektowania nowej biblioteki nationale de France.
Kuratorzy projektu Rem Koolhaas i Clement Blanchet z OMA twierdzili, że ich propozycja opiera się na pojęciu przestrzeni bibliotecznych wykopywanych jako pustki z kostki.
zawierające archiwa.
Koncepcja ta zapewniała wielką swobodę architektoniczną, a przestrzenie publiczne (lub puste przestrzenie) zostały uwolnione od ograniczeń określonej struktury lub formy.
Więcej informacji o wystawie po przerwie.
Super-biblioteka łącząca pięć narodowych zbiorów w jednym budynku, francuska Biblioteka Narodowa we Francji była ostatnimi trajektjami Grands prezydenta François Mitterranda.
Początkowo, aby pomieścić całą francuską produkcję słów, obrazów i dźwięków od 1945 roku, jego konkurs architektoniczny uchwycił zamieszanie i różnorodność myślenia architektonicznego w 1989 roku.
Propozycja OMA dotyczyła kostki o wysokości 100 metrów agresywnie umieszczonej nad brzegiem Sekwany; budynek, który wyznacza początek.
dużego.
okres i przejście od urbanistyki do formalizmu pojęciowego, które Rem Koolhaas miałby z mocą wsteczną nazwać swoją niesławną uwagą na temat kontekstu.
Więcej informacji na temat wystawy można znaleźć tutaj.
[więcej w: flegamina baby, przeponowe naczynie wzbiorcze, projekt obory ]

Powiązane tematy z artykułem: flegamina baby projekt obory przeponowe naczynie wzbiorcze