Skip to content

Architektura 21szego wieku : Sky Condos / DCPP Arquitectos

6 miesięcy ago

249 words

Dzięki uprzejmości DCPP Arquitectos Firma DCPP Arquitectos, położona w uprzywilejowanej okolicy w mieście Lima, z widokiem na pole golfowe, dążyła do stworzenia ikony na przyszłość w projektowaniu nowej luksusowej koncepcji mieszkaniowej w Ameryce Łacińskiej.
Czynią tak, łącząc ideę włączenia przestrzeni zewnętrznej do życia wewnętrznego mieszkań i tworząc nową relację między obszarami publicznymi i prywatnymi.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Chcieliśmy uciec od tradycyjnej wieży; zamiast ułożyć szereg identycznych mieszkań, stworzyliśmy trzy rodzaje, które dostosowują się do różnych potrzeb; każdy z wyraźną indywidualnością, wykorzystujący prymitywne powierzchnie zewnętrzne jako nasz główny rdzeń.
Uważamy, że w mieszkaniu nie powinno brakować przestrzeni zewnętrznych; Dlatego naszą główną przestrzenią w każdym mieszkaniu jest zewnętrzna przestrzeń publiczna, która zawiera basen i szereg tarasów, które wnoszą dynamikę do całej wieży.
Te tarasy wypełniają mieszkanie naturalnym światłem i tworzą grę świateł i cieni.
Dzięki uprzejmości DCPP Arquitectos 20-piętrowa wieża ma fasadę, która jest przeważnie przezroczysta, co umożliwia integrację budynku z zewnętrzną powierzchnią; generowanie wentylacji krzyżowej i naturalnego oświetlenia we wszystkich pomieszczeniach bez utraty prywatności w mieszkaniach.
Plan piętra jest otwarty w poszukiwaniu przejrzystości na całej działce i generowania wrażenia, że apartamenty są zawieszone.
Dzięki uprzejmości DCPP Arquitectos
[przypisy: ustanowienie służebności gruntowej, kieliszek do likieru, olx bielsko ]

Powiązane tematy z artykułem: kieliszek do likieru olx bielsko ustanowienie służebności gruntowej