Skip to content

Architektura 21szego wieku : Architektura Humanitarne sytuacje kryzysowe / Jorge Lobos

5 miesięcy ago

253 words

2/3 światowej populacji nie ma powiązania z profesjonalną architekturą, co oznacza, że 4.400.000.000 ludzi nie ma związku z akademicką wiedzą o architekturze.
Ta książka próbuje wyjaśnić, w jaki sposób ta wiedza może dotrzeć do każdego miejsca na naszej planecie i jak może pomóc w poprawie braku jakości życia w przypadku klęsk żywiołowych lub konfliktów społecznych milionów ludzi.
Książka Architektura na temat kryzysów humanitarnych pokazuje doświadczenie akademickie: warsztaty 5 × 5 w Kopenhadze w styczniu 2010 r.
5 problemów humanitarnych w 5 różnych krajach i kontynentach na świecie: powodzie w Chokwe, Mozambik, Afryka 2 Wybuch wulkanów w Chaitén, Chile, łacina Ameryka 3 Trzęsienie ziemi w L.
Aquila, Włochy, Europa 4 Wojna domowa na Sri Lance, Azja 5 Zmiany klimatyczne na Malediwach, Azja Te 5 prac pokazuje, że wiele problemów można poprawić dzięki architekturze.
W każdym przypadku pokazujemy strategię rządu, generalnie jest ona bez lub z niewielką obecnością architektury, a następnie przedstawiamy możliwą strategię projektu architektonicznego.
W każdym przypadku możemy znaleźć nowe rozwiązania z wiedzy architektonicznej, może to pomóc za każdym razem otworzyć nowe sposoby rozwiązania lub złagodzenia tych problemów.
006 Wstęp 008 Wstęp 028 Artykuły 032 Architektura dla sytuacji kryzysowych w akcjach humanitarnych 034 Warsztat 5 × 5 Kopenhaga 070 Warsztat Maputo 086 Warsztat Sao Paulo 110 Epilog 112 Bibliografia i zapis Książka w miękkiej oprawie: 120 stron Wydawca: Królewska Duńska Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Architektury, Projekt i Ochrona Język: angielski ISBN: 978-87-7830-283-0
[podobne: olx ełk, rozbiórka budynku gospodarczego, domowe stacje uzdatniania wody ]

Powiązane tematy z artykułem: domowe stacje uzdatniania wody olx ełk rozbiórka budynku gospodarczego